ŞEHİR
Bolu
KUEULUŞ TARİHİ
2010
ADRES
Paşaköy Mahallesi, 14300 Merkez/Bolu Merkez/Bolu
MERKEZE UZAKLIK:1,5 km
TELEFON
(0374) 274 1010
Bolu Otogarı Kalkışlı Otobüs Seferleri
Bolu Otogarı Varışlı Otobüs Seferleri
Bolu Otogarı Otobüs Firmaları
Bolu Otogarı Hakkında Bilgi

Bolu Otogarı

Bolu terminalinin telefon numaraları, otobüs firmaları, haritası, sefer saatleri ve bilet fiyatları bu sayfadan bir tıkla sorgulanabilir.

Bolu otogarı nerededir?

Bolu otogar telefon numarası : 374 215 11 91
Bolu otogarı adresi : D100 Otoyolu Yıldırım Beyazıt Caddesi

Bolu, kendisiyle aynı ismi taşıyan ilin merkez ilçesidir. Bulunduğu konum itibariyle İç Anadolu ile Karadeniz bölgesinin hatta Marmara bölgesinin kesiştiği bir noktada yer almaktadır. Bolu ili, batı Karadeniz bölümünde yer alır. İlin yüz ölçümünün yarısından daha büyük bir alanı ormanlarla kaplıdır. Geriye kalan kısmı ise tarım alanları olarak sayılmaktadır. Hatırı sayılır orman manzarası ve gölleri ile ünlü bu Karadeniz şehri güzel bir tatil yapmak isteyen ziyaretçilerini beklemektedir.

İl merkezinin rakımı ilçelerin göre 200 – 300 metre daha düşüktür. Merkez ilçenin rakımı 700 metre civarındadır. Daha öncesinde deniz ile bağlantısı bulunan ilin, Düzce’nin il olmasından sonra bir kara kenti haline geldiğini söyleyebiliriz.

Bolu ilinin tarihine göz attığımız zaman bulunduğu hayati konum nedeniyle çok geçmişe gitmek gerekecektir. Roma döneminde önemi giderek artmış İstanbul ve Anadolu arasında bir köprü olarak kullanılmıştır. Nüfusu hızlı bir şekilde artan şehrin bu şekilde yüksek nüfusa sahip olmasında ki başlıca unsur ise Abant İzzet Baysal Üniversitesi’dir.

Bolu’ya Nasıl Gidilir

Bolu ulaşım konusunda oldukça şanslı sayılacak bir il merkezi konumunda yer alır. Bir geçiş güzergahında olması ve Türkiye’nin her yerinden İstanbul’a gelen otobüslerin yolunun üzerinde bulunuyor olması da bu ilin önemini birkaç kat daha artırmıştır. Yollara gelince, İstanbul üzerinde bulunması ve Ankara iline komşu olması çoğu anlamda oldukça büyük artılara sahip olmasını sağlamıştır. Ankara’ya ve İstanbul’a bu ilden neredeyse her otuz dakika da bir otobüs bulunabilir.

Haritada Bolu Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Bolu Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()