ŞEHİR
Burdur
KUEULUŞ TARİHİ
2013
ADRES
Aydınlıkevler Mahallesi, Armağan İlci Blv. No:103, 15040 Burdur/Burdur Merkez/Burdur
MERKEZE UZAKLIK:3,3 km
TELEFON
(0248) 233 14 98
Burdur Otogarı Kalkışlı Otobüs Seferleri
Burdur Otogarı Otobüs Firmaları
Burdur Otogarı Hakkında Bilgi

Burdur Otogarı

Burdur terminalinin telefon numaraları, otobüs firmaları, haritası, sefer saatleri ve bilet fiyatları bu sayfadan bir tıkla sorgulanabilir.

Burdur otogarı nerededir?

Burdur otogarı adresi : Özgür Mahallesi İsmet İnönü Bulvarı 15040 Burdur, Türkiye

Kenti Yakından Tanıyalım

Burdur ilinin merkez ilçesidir. Akdeniz bölgesinde yer alan il merkezi iklim bakımından geçiş özelliği taşımaktadır. İlçe merkezinin altı adet mahallesi bulunur. İl merkezinde ki eğitim öğretim olanaklarına baktığımız zaman oldukça başarılı sonuçlar alındığını görürüz. Aynı şekilde yüzde doksan sekizin üzerinde okur yazarlık oranına sahip ilin bu konuda oldukça ileri olduğu da söylenebilir. İl merkezinde yer alan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi bünyesinde on binin üzerinde öğrenci eğitim almaktadır. İl merkezinin nüfusuna göz attığımız zaman giderek düşen bir grafik çizdiğini görürüz. Bu bakımdan son nüfus sayımı ve 3-4 senelik durumda nüfusunun azaldığı da gözlerden kaçmamaktadır.

Burdur il merkezinde ve ilçelerinde gezilecek pek çok yer bulunmaktadır. Bunlardan en önemlileri Helenistik dönem esintilerini içerisinde barındıran Sagalassos Antik kentidir. Tarihi kent içerisinde pek çok eser keşfedilmiştir. Günümüze kadar korunaklı bir şekilde gelmeyi başaranları ise, kütüphane, tiyatro vb…

Burdur İline Nasıl Gidiilir

Karayolu ile il merkezine gelmek için oldukça farklı alternatifleriniz bulunur. Burdur il merkezine pek çok noktadan otobüs seferi düzenlendiği için rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Özellikle Antalya ilinin bağlantısı durumunda yer aldığı işçin pek çok farklı otobüs firması da Burdur ili üzerinden sefer düzenlemektedir. Sizler de rahatlıkla bu seferler aracılığıyla yolculuk yapabilirsiniz.

Tren yolu bulunmasına karşın il merkezine yolcu taşımacılığı sağlayan tren seferleri düzenlenmemektedir. Bunun dışında il merkezinde hava alanı bulunmaz. Isparta ve Antalya üzerinden il merkezine ulaşabilirsiniz.

Haritada Burdur Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Burdur Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()