ŞEHİR
Bursa
KUEULUŞ TARİHİ
1650
ADRES
Terminal Cd., 16190 Demirtaş Dumlupınar Osb/Osmangazi/Bursa
MERKEZE UZAKLIK:10 km
TELEFON
(0224) 261 54 00
Burulaş Bursa Otogarı Kalkışlı Otobüs Seferleri
Burulaş Bursa Otogarı Varışlı Otobüs Seferleri
Burulaş Bursa Otogarı Otobüs Firmaları
Burulaş Bursa Otogarı Hakkında Bilgi

Burulaş Bursa Otogarı

Bursa terminalinin telefon numaraları, otobüs firmaları, haritası, sefer saatleri ve bilet fiyatları bu sayfadan bir tıkla sorgulanabilir.

Bursa otogarı nerededir?

Bursa otogarı adresi : Alaşarköy Mahallesi Yeni Yalova Bulvarı 16000 Bursa/Türkiye

Bursa’yı yakından tanıyalım

Her yanından tarih fışkıran bir ildir Bursa… Şeftalisi, havlusu ve ecdat yadigarı eserleri ile meşhurdur. Bu güzelliği sayesinde onun Türkiye’nin en kalabalık dördüncü şehri olmasını sağlamıştır. Eski ismi Hüdavendigar olan Bursa, bir döneme başkentlikte yapmış önemli iller arasında yer alır. Marmara bölgesinin gelişmesinde ekonomisi ve diğer artıları ile dikkat çeken Bursa bu bölgenin ikinci büyük şehridir. (İstanbul’un ardından)

Sanayinin hızlı bir şekilde gelişmesi Bursa ilinin artıları arasında yer alır. Özellikle otomotiv sektörü ulaşım kolaylığının sağlanması gibi artıları ile Bursa bütün Avrupa’ya otomobil gönderen bir merkez halini almıştır.

Arkeolojik çalışmalar yapıldığı zaman beş binin yılın üzerinde bir geçmişe sahip olduğu görülmektedir. Hatta bazı görüşler Bursa’nın tarihini başlatmak için ilk olarak milatta önce dört binli yıllara uzanmak gerektiğini düşünmektedir. Bursa başkentin Edirne’ye taşınmasına kadar (ve hatta sonrasında) yönetim merkezi olarak kabul görmüştür. Bir anlamda Osmanlı’nın çift başkent ile yönetildiği savunulabilir. Tabi ki Fatih Sultan Mehmet Han’ın İstanbul’u fethetmesi ile Bursa önemini kaybetmiştir. Fakat ecdat yadigarı bu topraklar ve yapılan yatırımlar hiçbir zaman geride kalmamıştır.

Bursa’ya Nasıl Gidilir

İstisnasız Türkiye’nin bütün şehir merkezlerinden yolculuk yapmaya müsait olan bir il olarak ortaya çıkan Bursa bu özelliği ile dikkatleri üzerinde toplamaktadır. Rahatlıkla Bursa il merkezine ulaşabilir ve farklı noktaları ile ortaya çıkan artılarına göz atabilirsiniz. Türkiye’de pek çok il merkezinden doğrudan bursa il merkezine doğru otobüs seferleri düzenlenmektedir.

Haritada Burulaş Bursa Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Burulaş Bursa Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()