Pamukkale Turizm | Otobüs Bileti Fiyatları – TikoBilet.com

Pamukkale Turizm

Bu coğrafyanın hatrı sayılır otobüs firmalarından olan Pamukkale Turizm’in kuruluşu, ülkemizin kuruluş dönemine değin iner. Cumhuriyetin erken dönemlerinde Ege Bölgesi Milletvekili Hüseyin Mazlum Bababalım tarafından Ulu Önder Atatürk’e anlatılmış otobüs firması kurma fikri, mevcut zaman diliminin çetin şartları sebebiyle ne yazık ki vücud bulamamıştır. Neredeyse kırk senelik bir aradan sonra  bin dokuz yüz atmış iki senesinde kuruluşuna karar verilen Pamukkale Turizm’in ilk otobüs seferleri Denizli İstanbul ve Ankara Denizli güzergahlarında gerçekleşti. Bu şekilde şehirlerarası yolcu taşımacılığı işine giren şirket, çok az bir zamanda hızlı bie gelişim göstererek otobüs sayısını üçle çarpmıştır ve zaman ilerledikçe değişik şehirlerimize otobüs seferleri düzenlemeye başlamıştır. Pamukkale Turizm’in devamlı yükselen başarı çizgisi, şirketin süreklilik kazanan inovatif düşüncelerini beslemiştir. Öte yandan, henüz daha  yetmişli senelerin Anadolusunda ; daha önce hiçbir girişimcinin cesaret edemediği kadar büyük bir adım atarak, ilk şehir içi servislerini müşterilerinin hizmetine vermiştir.

Pamukkale Turizm şu anda otobüsle yolcu taşımacılığı işinde yarım asırlık  süreyi başarıyla katetmeyi bilmiştir , uzun yıllara yayılan tecrübesi ve asırlık kurumsal kimliği ile Türkiye’nin en saygın şehirler arası yolcu taşımacılığı yapan otobüs şirketleri arasında yerini alarak hizmetlerini sunmaya gayret göstermektedir. Hepsi kendi alanında uzmanlaşmış çalışanlarıyla yolcularının ihtiyaçlarını en iyi biçimde karşılamayı amaçlayan Pamukkale Turizm, günümüzün en büyük şehirlerarası otobüs firmaları içerisinde olmanın haklı onuruyla yoluna her geçen gün daha da güçlenerek devam etmektedir. Pamukkale Turizm şu anda  dört yüz elli farklı yerde ; genelde döt bine yakın emekçsiyle ve dört yüz otobüsten oluşan araç filosu ile ülkemizin otobüs taşımacılığında saygın bir yer edinmiştir. Pamukkale Turizm slogan olarak belirlediği “Seyahat Etmek Özgürlüktür” veciziyle de, yolcularının konforuna  verdiği önemi en iyi biçimde anlatmaya çalışmıştır.

Pamukkale Otobüs Bileti

Ülkemizin daha çok batı şehirlerinde otobüs seferleri düzenlemekte   olan şirket, Anadolunun en cezbedici turistik yerlerine de otobüs kaldırmaktadır. Hem kış ve yaz turizmi, hemde kültür ve sağlık turizmini hedefleyen çalışanlarda yüzlerce yolcu, Pamukkale Turizm ile seyahat etmeyi yeğlemektedir . Pamukkale Turizm’i sadece bir şehirler arası yolcu taşımacılığı yapan kuruluş olarak görmek, Pamukkale Turizm’in  çok mühim bir yönünü dikkate almamak anlamına gelecektir. Çünkü Pamukkale Turizm, kurulduğu bölgenin coğrafi zenginliğini, gittiği her yere tanıtma misyonu olan bir elçi gibi çalışmaktadır.Şirketin kendi yöresel motiflerine gösterdiği ihtimamın şüphesiz en büyük işaretcisi , şirket logosu olarak Pamukkale travertenlerini logo olarak seçmesidir. Sadece Türkiye’de değil, uluslararası alanda da adını duyurmuş olan Pamukkale travertenleri, elbette Pamukkale Turizm’in güzergahları arasında ayrıca bir yere sahiptir.

Bilinen güzelliğiyle yerli ve yabancı konuklarında hayranlık uyandıran Pamukkale travertenleri, Denizli kenti sınırları içinde yer alan, doğal oluşumlu bir coğrafi özelliktir. Pamukkale Travertenleri , çeşitli sebeplerle meydana gelebilen, mevcut ortamlara bağlı olarak farklılık gösterebilen, çok yönlü kimyasal reaksiyonlar sonucunda çökelme ile ortaya çıkan kayalardır. Travertenlerde yer alan termal kaynağı oluşturan jeolojik olaylar, büyük bir alanda etkisini göstermiştir. Günümüzde bölgede, otuzla  yüz santigrad arasında değişebilen sıcaklıklarda ve toplam on yedi tanet sıcak su alanı yer almaktadır. Menderes Nehri vadisinde bulunan bu coğrafi oluşumdaki kaynağın, ilk insanlık zamanlarından bu yana kullanılmakta olduğu açıklanmıştır .Ülkemizin bu nadide coğrafi özelliği , UNESCO’nun tespit etmiş olduğu  Dünya Miras Listesinde dahi yer bulmayı hak edecek orijinallikte ve güzelliktedir.